Hakkımızda

Günümüzde çoğu sektör için artık üretim ve hizmet kaynakları azalmakta ve maliyetler sürekli yükselmektedir. Küresel rekabet ortamında ürün ve hizmet fiyatlaması konusunda firmaların hareket kabiliyeti de sınırlı düzeyde kalmaktadır. Aynı zamanda dünyada ve ülkemizde şirket ömürleri de gitgide kısalmaktadır. Kurumsal gelişim ve büyüme çözümleri ile bu sorunları olumlu yöne çevirmek mümkündür.

Kurumsal gelişimi “girdi – süreç – çıktı ve geri bildirim” bağlamında düşünmek ve bu doğrultuda uygulamak şirketlerin karlı bir şekilde hedeflerine ulaşmasını sağlayacaktır. Bu durum, şirketlerin performansının daha yüksek olmasına, kurumsal hedeflerini daha iyi bir şekilde gerçekleştirmelerine ve daha çok hayatta kalabilmelerine olanak vermektedir.

30 yılı aşkın çalışma hayatında farklı firmalarda yöneticilik pozisyonlarında bulunan Ayhan Artar, yılların ve yaşanmışlıkların deneyimi ile birlikte 2013 yılında AA Kurumsal Gelişim A.Ş.’yi kurmuştur. AA Kurumsal Gelişim A.Ş. tescillenmiş markası ile şirketlere uçtan uca kurumsal gelişim ve büyüme çözümleri sunan danışmanlık firmasıdır. Çalışmalarımız bizzat iş süreçlerinde, çalışanlarla birlikte tüm değer zincirini kapsamaktadır. Kurum olarak temel ilkemiz; farklı ölçekteki kuruluşların iş hedeflerini gerçekleştirmesi için yaşanmışlıklarımız ve öğrendiklerimiz ile birlikte uygulamaları hayata geçirmektir. Stratejik iş ortaklarımız ile birlikte bütünleşik kurumsal gelişim çözümlemelerini ve uygulama başarımlarını kamu ve özel sektör kuruluşlarının hizmetine sunmaktayız.

AA Kurumsal Gelişim ekibi olarak, kuruma özel değişim yönetimi araçları oluşturmakta, uygulamaya almakta ve gözetimini yapmaktayız. AA Kurumsal Gelişim Hizmetleri A.Ş. yapılanması ile sağlıklı kurumsal gelişim ortamları oluşturarak ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaya ve sizlerden aldığı güç ile başarılı sonuçlar elde etmeye devam edecektir.

Vizyon, Misyon, Temel Görevlerimiz ve Değerlerimiz

Vizyonumuz; Kurumsal gelişim ve büyüme araçlarını kullanarak kurumlarda sürdürülebilir verimlilik artışı sağlamak.

Misyonumuz; Davranış bilimini kullanan etkileşimler ile kurumsal değişimi kolaylaştıran, uçtan uca çözüm üretme becerilerini ve kurumsal verimliliği artıran kurumsal gelişim sürecini oluşturmak ve gözetimini yapmak.

Temel Görevlerimiz;

 • Kurumsal bilgi yönetiminde veri toplama ve analiz sürecini işletmek
 • Kurumsal öğrenme, gelişim ve uyum kapasitesini ve fırsatları artırmak
 • Kurum çalışanlarının ve ekiplerin iyi işler üretmesi için uygun çalışma ortamı oluşturmak
 • Kurumlarımızın etken ve etkili çalışmasını sağlamak
 • Değişim yönetimi becerilerini geliştirmek
 • Kurumsal gelişim sürecini analiz ederek bilimsel, uygulanabilir ve sürdürülebilir düzeye yükseltmek
 • Kurumsal gelişim bilgi ve deneyime sahip çıkmak ve evrensel düzeyde değerlendirmek
 • Stratejik paydaşlar ve iş ortakları ile proje, yayın, konferans ve sosyal medya ortamlarında paylaşım platformları oluşturmak
 • Uluslararası kurumlar ve uzman kişiler ile işbirliği içerisinde kurumsal gelişim ve büyüme çözümlemeleri geliştirmek

Değerlerimiz;

 • Kurumsal Değişim, Gelişim ve Büyüme
 • Katılımcılık, Bağlılık ve Yetkilendirme
 • Etkileşimli Kurumsal Öğrenim
 • İletişim ve Uyumlu İşbirliği
 • Gerçeklik, Şeffaflık ve Güven

Kurumsal Gelişim konularını tam kapsamlı düşünmek durumundayız. Kurumsal gelişimi "girdi – süreç – çıktı ve geri besleme" bağlamında ele almalıyız. Kurumsal dönüşüm ve gelişim faktörlerini ve bu faktörlerin birbirleri ile etkileşim düzeyinin analiz edilmesi ve iyi yönetilmesi çözüm olacaktır.

Kurumsal değişim; tam kapsamlı analizi, uygulamaya geçmeyi ve değişimi yönetmeyi gerektirir. Kurumsal gelişim araçlarımız ile birlikte önemli başarılar elde etmemiz zor olmayacaktır.

BİZE ULAŞIN

Soru ve görüşleriniz için

Detaylı bilgi, vaka yazma talebi, eğitim ve görüşme talebi oluşturabilirsiniz.

Ekibimiz

Dr. Öğr. Üyesi Ayhan ARTAR Kurucu - Yönetim Kurulu Başkanı
Hakan TURGUT Yetenek Geliştirme Koordinatörü
Bilal Tahsin ALKAN Dijital Ürünler Koordinatörü
Ertan FIRAT Kurumsal Gelişim Projeleri İş Ortağı
Ali KARAKUŞ Kurumsal Gelişim Projeleri İş Ortağı
Mustafa ÖNCER Kurumsal Gelişim Projeleri İş Ortağı
Doç. Dr. Zafer ADIGÜZEL Kurumsal Gelişim Projeleri İş Ortağı
Bahman HUSEYNLİ Kurumsal Gelişim Projeleri İş Ortağı
Betül AKÇAÖZ Kurumsal Gelişim Uzmanı
Melike ARTAR Kurumsal Gelişim Projeleri İş Ortağı
Altay Başaran BAHAT Kurumsal Gelişim Projeleri İş Ortağı