Öğrendiklerimiz

Ülkemiz İşletmelerinde Yaşanmış 33 Vaka ile Kurumsal Gelişim

20.03.2020

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, bu kitabı okurken kim olduğunuzdan çok neyi görmek istediğiniz temel nokta olmalıdır. Kitabı elbette herkes okuyabilir…

Zekası Fazla Geldiği İçin Örgütlenemeyen Yurdum İnsanı...

20.01.2020

Zeki olduğunu düşünen bireylerden oluşan toplum iyi midir gerçekten? Zekanın zararı olabilir mi insan veya toplum hayatına?

Süreç Tasarımı: Kimsenin Asıl İşi Olmayan Ama Firmanın En Önemli İşi Olan İş!

13.01.2020

Süreç Tasarımı bilginin içeriğine ve akışına hükmeder. Sıkıntıları gidermek, var olduğu farkedilemeyen sorunları tespit etmek, daha hızlı, daha verimli, daha kaliteli işler yapmak için gereklidir. Herhangi bir disiplinin alt konusu olmaktan çok daha önemlidir, kendi başına bir felsefedir.

Kendini Organize Eden Takımlara Taşralı İnşaat Ustasının Takımı da Dahil midir?

06.01.2020

Çevik, yazılım geliştirme projeleri için gerçekten çok iyi bir yöntem. Çevik proje takımlarına hizmetkar liderlik yapmak yeterli olabilir çoğu zaman. Ancak çevik proje yönetiminin her konuda, her projede ve her takım ile uygulanabileceğini düşünmek hata olur.

İş Analizini Hangi Amaçla Yapıyorsunuz?

30.12.2019

Montaigne’in “Gideceği limanı bilmeyen gemiye hiçbir rüzgardan hayır gelmez” sözü birçok konuda geçerli olsa da iş analizi için özellikle akılda tutulmalıdır.

Böyle Değerlendireceksen “Performans Değerlendirme”

13.12.2019

İçeriğe hakim olmayan yönetici ancak şekli yönetir, çünkü görebildiği, kontrol edebildiği şey sadece şekildir. Şekli yönetmek, katma değerli iş yapan, kalifiye çalışanları küstürmek için şahane bir yöntemdir.

Kurumsal Yenilikçilik Size Ne Vadediyor?

09.12.2019

Kurumsal gelişimde en önemli noktalardan birini “kurumsal inovasyon” olarak da anılan kurumsal yenilikçilik tutuyor. Özellikle rakip firmaların ürün ve hizmetlerinin birbirinden ayrıştırılmasının zor olduğu günümüzde, kurumların ayakta kalması için yenilikçilik olmazsa olmazlardandır.

Liderlik Okulu ve Liderlik Programları Safsata Mı?

30.09.2019

Maalesef “Hayır” diyemeyeceğim. Gerekçeleri ile tartışalım o zaman… Öncelikle, “lider” kelimesinin kökenine ve nasıl kullanılabileceğine bakalım. TDK’ye göre lider “…bir kuruluşun en üst düzeyde yönetimiyle görevli kimse” olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca günlük hayatta ise lider “örnek alınan, izlenen kişi” anlamında kullanılır. Lider örnekleri verecek olursak, Atatürk, Steve Jobs, Gandhi ve Jack Ma gibi nicelerini gösterebiliriz.

Kurumlarda Dönüşüm, Değişim ve Gelişim

15.06.2019

Günümüzde marka ve işletmelerin ömürlerinin azaldığını sadakati azalan müşterilerin artması ile anlamaktayız. Daha fazla fayda sunan bir markaya geçiş yaparak müşterisi olduğumuz mevcut markayı bırakmamız artık çok zor değil. Dolayısıyla marka ve işletmelerin karlı bir şekilde hayatlarını devam ettirme arzuları riske girmektedir. Bununla birlikte geleceğin şirketi olma yolunda da dikkate değer çalışmalar yapılmakta olduğu gözlemlenmektedir.

AA Kurumsal Gelişim Hizmetleri A.Ş.
Esentepe Mh. Milangaz Cd. No:77 Vizyon Kartal
A2 Blok Kat: 28 D200
Kartal / İSTANBUL
+90 216 517 71 71
info@aagelisim.com.tr

© AA Kurumsal Gelişim Hizmetleri A.Ş. - Tüm hakları saklıdır.